Najczęściej zadawane pytania

Tutaj odpowiadamy Wam na wszystko to co otrzymujemy w wiadomościach prywatnych. Jeśli czegoś nie ma pisz śmiało :-)

Czy proponowane trasy rowerowe to ścieżki czy drogi publiczne?

Staramy się by większość tras i opcji rowerowych była poprowadzona po typowych ścieżkach rowerowych. Natomiast nawet najlepszy region nie da nam możliwości poruszania się nimi w 100%. Dlatego są odcinki, etapy gdzie konieczne będzie poruszanie się w ruchu publicznym.

Podczas głównej wycieczki poruszać się będziemy w 90% trasą rowerową.

Indywidualne wycieczki w zależności od stopnia zaawansowania i rodzaju trasy będą przebiegały różnie.

Nawierzchnia tras to w zdecydowanej większości asfalt.


Czy jestem ubezpieczony?

TAK – wybraliśmy dla Was najlepsze ubezpieczenie jakie znamy. Przede wszystkim gwarantujące Wam leczenie na pokaźną kwotę do 300tyś zł, oraz co BARDZO ważne ubezpieczeni jesteście OC – czyli jeśli nieszczęśliwie zarysujecie komuś auto, inny rower, ubezpieczenie obejmie i pokryje koszty do 100tyś złoty.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?

W domku (bungalow) jest kuchnia, czyli możliwe jest przygotowywanie posiłków samodzielnie lub korzystanie z usług lokalnych restauracji. Otrzymacie od nas w dniu odprawy szczegółowe wskazówki jak dobrze zjeść i co zrobić by nie kosztowało to majątku.

Co z bagażem podczas wypraw?

Istnieje możliwość indywidualnego wynajęcia sakwy lub plecaków. Reszta bagażu może zostać w domku.


Czy dam radę?

Otrzymujecie od nas naprawdę dobre rowery elektryczne. Ich zasięg to nawet 150 km, napędy marki Bosch i duża bateria pomogą Wam w podjazdach i zwiększą zdecydowanie zasięgi pozwalając zwiedzić więcej niż zwykle.

Co w przypadku awarii?

Podczas dni wynajmu rowerów objęci jesteście opieką tzw Assistance. Czyli wypożyczalnia oferująca nam sprzęt jest do Waszej dyspozycji. Jeśli cokolwiek się stanie, a awaria nie będzie mogła być przez Was usunięta – jesteśmy do dyspozycji. Podczas głównej wycieczki będziemy mieć do dyspozycji rower zastępczy – to bardzo ważne by zachować ciągłość w przypadku poważnej awarii.

Co zrobimy w przypadku złej pogody?

To ważne pytanie. Będąc na miejscu, postaramy się podejmować decyzje tak i zarządzać czasem by zła pogoda nie pokrzyżowała nam planów. Będziemy zmieniać dni rowerowe, albo tasować wycieczkami tak by wszystko zagrało. Okres naszych wycieczek to już koniec maja, z doświadczenia wiemy że te dni to już w zasadzie gwarancja słońca i ładnych dni.


Jakie rzeczy powinieneś zabrać ze sobą?

Szczegółowy wykaz rzeczy, które sugerujemy zabrać ze sobą otrzymacie od nas w korespondencji bliżej terminu wyjazdu i z odpowiednim wyprzedzeniem.

Gdzie będziemy spać?

Nocleg przewidziany jest w tzw Bungalow. To domek posiadający dwie sypialnie, kuchnie i pokój dzienny. Organizator obiektu przewiduje to miejsce dla 5 osób. My planujemy po dwie w sypialni czyli 4 w domku.

Czy można zmienić rodzaj noclegów?

TAK. Możemy znaleźć i zaproponować Wam rozwiązanie indywidualne, a ewentualne różnice w cenie dopłacicie przy rezerwacji lub na miejscu. Nocleg to wartość stała i konkretna, także łatwo będzie rozliczyć inne opcje.

Czy jest możliwość zamiany roweru?

Tak. Jeśli nie chcesz jeździć elektrykiem i chcesz zamienić rower na szosę lub MTB albo Fulla – jest taka opcja. Zgramy to wszystko indywidualnie. Koniecznie się z nami skontaktuj.


Czy rowery są dobierane do wzrostu?

Tak jak najbardziej. Podczas zapisów będziemy prosić Was o wzrost, wagę, obwód głowy, tak by dobrać Wam jak najlepiej sprzęt. Sami jeździmy naprawdę dużo i wiemy jak ważny jest to obszar.

Czy pobyt i wycieczki odpowiednie są dla rodzin i dzieci?

TAK – jak najbardziej !! My nawet zalecamy takie konfiguracje. Nasze doświadczenia z regionem to przede wszystkim konfiguracje i wycieczki rodzinne. Otrzymacie od nas pełne wsparcie i doświadczenie w tym obszarze. W tych przypadkach każdą grupę traktujemy indywidualnie – nie mamy tu złotego środka, dlatego punkt ten jest na końcu.

Zatem jeśli tylko jesteście zainteresowani opcją dla i z dziećmi – koniecznie piszcie, dzwońcie.

Dodam że nasze rowery elektryczne dostępne są dla osób już od 135cm wzrostu.


Masz więcej pytań pisz lub dzwoń śmiało.

 
Eros
 
Auguae